צור קשר
"סיכול" מכח סעיף 15 לחוק השכירות והשאילה בעידן הקורונהמאת: עוה"ד מיליס יואב    תאריך פרסום: 05/07/2020
באיזה מידה עומדת לשוכרים הגגנות סעיף 15 לחוק השכירות והשאילה בתקופת הקורונה? מה בין סיכול לפי סעיף 18 לחוק התרופות ל"סיכול" שבסעיף 15 לחוק השכירות והשאילה? על פסיקות בתי המשפט האחרונות בנושא
קרא עוד >>
סוגיות בהשכרת נכסיםמאת: עוה"ד מיליס יואב    תאריך פרסום: 29/05/2011
מטרתו של מאמר זה היא להאיר סוגיות מסוימות העולות מיחסי שכירות של שני צדדים לחוזה השכירות: בעל הנכס/המשכיר והשוכר תוך סקירת פסקי דין שניתנו ע"י בתי המשפט מעת לעת. אין המאמר מתיימר להקיף את מכלול הסוגיות הנובעות מיחסי השכירות. בסוגיות אלו ישנה ספרות עניפה לצד פסיקה רבת שנים והמבקש להעמיק מופנה למקורות אלו.
קרא עוד >>
הסכם שכירות אצל עו"ד?מאת: עוה"ד מיליס יואב    תאריך פרסום: 19/07/2005
לא מזמן רכש דוד דירה נוספת להשקעה. דוד חשב לעצמו שדמי השכירות שיקבל מהשכרת הדירה שרכש יהיו תשואה טובה יותר מזו שיקבל בהשארת כספו בפקדון בבנק. הוא פנה למתווך בעל מוניטין בעיר על מנת שימצא לו שוכר טוב. לאחר זמן מה, נמצאו זוג שוכרים שהתענינו בהשכרת הדירה, ולאחר שדוד והמתווך הציגו להם את הדירה קבעו לחתום על הסכם שכירות במשרדו של המתווך. המתווך שלף מאחת ממגירותיו הסכם שכירות והחתים את דוד ואת השוכרים, ודרש את דמי התיווך. לא היו ערבים להסכם השכירות. מספר חודשים מאוחר יותר החלו השוכרים לפגר בתשלומי שכר הדירה, והתראות על ניתוק מים וחשמל בדירה עקב אי תשלום החלו להגיע לדוד. דוד פנה להתייעץ עם עו"ד, וזה גילה לתדהמתו, כי הסכם השכירות לוקה בחסר בנקודות רבות. כיצד יכול היה דוד לנהוג אחרת ולהיות מוגן טוב יותר?
קרא עוד >>